Jak przyspieszyć gojenie ran? – domowe metody

Niektóre rany goją się w błyskawicznym tempie, podczas gdy inne potrzebują stosownego wspomagania. Na szczęście w tej chwili posiadamy naprawdę wiele różnych sposobów, pozwalających przyspieszyć regenerację tkanek i skóry. Jest to ważne zarówno w sytuacjach, gdy ranki są drobne, ale na przykład czeka nas jakieś wielkie wyjście, więc chcemy się ich pozbyć, jak i wówczas, gdy są to poważne rany, które zwykle goją się długo, bo są głębokie. Choć istnieją obecnie metody specjalistyczne na późniejsze usuwanie blizn, warto już w trakcie gojenia dbać o to, by ich nie było. Jakie są domowe metody przyspieszające gojenie ran?

Ziołowe napary

Dawniej nie było środków medycznych, zawierających wyciągi z różnych roślin – sięgano więc po prostu po te określone rośliny. Niektóre z nich przydają się także obecnie, do sporządzania ziołowych naparów, przyspieszających gojenie ran. Nagietek, rumianek czy czarny bez mogą służyć do przemywania ran, by skóra szybciej się zregenerowała. Warto również wykorzystać sok z liści babki lancetowatej, albo nakładać na rany same, świeże liście.

Ogórek na oparzenia

Jeśli skóra jest podrażniona z powodu oparzenia, przyda się także ogórek. Nie od dziś wiadomo, że zbawiennie działa na skórę, dlatego panie kładą jego plastry na oczy czy na całą twarz. W przypadku ran, ogórek złagodzi podrażnienia, a także w naturalny sposób zmniejszy ból.

Jak przyspieszyć gojenie ran? - domowe metody

Aloes na rany

Wiele osób słyszało na pewno o aloesie. Niektórzy mają go nawet w domach – i dobrze, ponieważ jest to roślina, posiadająca mnóstwo cennych właściwości. Miąższ z liści aloesu w naturalny sposób przyspieszy regenerację naskórka. To bezpieczna i powszechnie stosowana metoda.

Opatrunki i spraye hydrokoloidowe

To rzeczy dostępne w wielu aptekach stacjonarnych i internetowych. Taki spray na rany czy opatrunek przeznaczony do nalepienia na ranę mogą naprawdę bardzo pomóc. Przeznaczone są do stosowania szczególnie w ostrych lub przewlekłych ranach, które nie chcą się zagoić. Można je stosować również na owrzodzenia czy odleżyny.

Więcej na https://www.help4skin.pl/produkty/zel-hydrokoloidowy-przyspieszajacy-gojenie-ran-spray-75-g